Gallart

gallart mockup

Продукт: Аудіотури для галереї

В застосунку містяться аудіотури для художніх виставок, що слугує додатковим інструмент для заглиблення відвідувачів у атмосферу художньої галереї та покращення їхнього досвіду у світі мистецтва. Цільова аудиторія: художники та туристи.

Тривалість

2021 рік
5 тижнів - 20 годин на тиждень

Проблеми

  • Деякі відвідувачі аудіали, тому для них краще слухати щось, ніж читати таблички та буклети.

  • Деякі відвідувачі аудіали, тому для них краще слухати щось, ніж читати таблички та буклети.

Мета

  • Надати більше можливостей для відвідувачів. Якщо вони не хочуть читати, вони можуть послухати або комбінувати обидва, щоб отримати кращий досвід в цілому.

  • Надати дешевшу альтернативу екскурсії з гідом, яка коштуватиме дешевше, якщо ви подорожуєте самі.

  • Зробити продукт конкурентоспроможним на ринку з іншими туристичними аудіогідами та надавати більш орієнтовані на мистецтво послуги, що вирізняти його поміж інших.

gallart mockup 2

Тестування користувачів: pain points 

Оплата

Влаштувати на екскурсію занадто дорого, особливо якщо ти сам у галереї.

Досвід

Неможливо повністю відчути атмосферу галереї та картин без оповідача.

Доступність

Надавати перевагу аудіо запису чи мати проблеми зі сприйняттям тексту (дислексія тощо).

Резюме тестування

Щоб мати уяву про продукт, що я маю створити, я провела невелике дослідження, зокрема, про аудіогіди. 

Першим кроком було проведення дослідження досвіду користувача. Я поставила основні цілі та склали список дослідницьких питань і припущень. У досліджені ми використали метод інтерв’ю, оскільки це був найкращий спосіб дізнатися, що думають користувачі, і він не потребував багато ресурсів.

Чому це етап важливий? Тому що він економить час і ресурси. Краще дізнатись про те, що  припущення неправдиве на початку, ніж працювати на неіснуючою проблемою і зрозуміти це тільки перед самим кінцем.

Після цього я провела аналіз конкурентів, який слугував задля досягнення 2 цілей:

  • знати, які будуть конкуренти та які послуги вони пропонують;

  • проаналізувати їхній стиль і зрозуміти, чи є між ними схожість, щоб ми могли виділитися серед них.

gallart mockup 2

Образ користувача

Оскільки я зібрала цінну інформацію з інтерв’ю та досліджень, а також їхні цілі та потреби, я створила колективний образ користувача для представлення ключових сегментів аудиторії та їх проблем. Це допомогло  зосередитися на вирішенні найважливіших проблем – задоволенні основних потреб цільової аудиторії.

persona1

Шлях користувача

Зрозумівши нашу цільову аудиторію та її проблеми, я приступила до створення програми, яка могла б їх вирішити. Наступним кроком було створення карти шляху користувачів. Як дизайнер, я повинна зробити це максимально зрозумілим та інтуїтивним. Кінцева мета цього шляху полягає в тому, щоб користувач перейшов до аудіотуру та прослухав його, в ідеалі написавши коментар або примітку, а потім повернувся на головну сторінку. Крім цього, ви можете бачити інші маршрути та сторінки, наприклад сторінку профілю та налаштування.

userflow 2

Дизайн система

Тут ви можете побачити остаточну версію системи дизайну для цього додатка. Зверніть увагу на слово «остаточну». Як і будь-який дизайн,  проект пройшов кілька ітерацій. Я мала можливість протестувати  дизайн декілька разів перед фіналізацією, і що саме я змінила, я покажу далі. Навіщо потрібна ця система? Що ж, існує багато причин, чому дизайнери створюють їх, але для мене найважливішою є те, що це презентабельно та полегшує процес. Коли ми перераховуємо всі важливі та повторювані елементи, кольори тощо, в списку та систематизуємо їх, і клієнти, і дизайнери чітко розуміють це без будь-яких проблем.

designsystemgalart

До/Після

Коли я розпочинала проект, то обговорювала з клієнтом дизайн додатку і як зазначалось раніше він пройшов декілька ітерацій. Тут ви можете побачити самий перший скетч з якого розпочиналась робота і вже фінальний варіант.

gallart sketchgallart final

Low-fi (недеталізований) прототип

Наступним кроком було створення недеталізованого прототипу на основі скетчу, який було погоджено з замовником. Тут я вже більш чітко розмістила елементи на сторінках і протестувала основний шлях користувача. Монохромний варіант дає змогу визначитись з композицією і розташуванням елементів, не відволікаючись на кольори.

low fi-prototype

Тестування зручності додатку: результати

Було два етапи тестування продукту. Перший проводився на недаталізованому прототипі, завданням було знайти недоліки в осному шляху користувача. Другий проводився вже з першою версією деталізованого прототипу, який ближчий до фінального варіанту.

Висновки 1 етапу

 5 із 5 учасників не змогли знайти нижню панель аудіо.

 Нинішня іконка для функції нотаток не є зрозумілою для користувачів .

 Коментарі корисні для більшості людей, але не для переважної більшості.

Висновки 1 етапу

 Коефіцієнт контрастності кольорів не відповідав стандартам.

 Текст був замалим.

 Кнопка «Знайти тур» не була помітною.

Hi-fi(деталізований) прототип. Головна сторінка

Час показати зміни між першою версією і другою, про які згадувалось раніше. Як ви можете побачити тут, я змінила палітру кольорів, оскільки попередня мала низький коефіцієнт контрастності, а основна кнопка була недостатньо помітною. Крім того, я відкорегувала шрифт тексту та зробила його більшим, щоб його було легше читати та сприймати. Також я змінила функцію пошуку в налаштуваннях, тому що це важливіше для користувача.

comparison1

Hi-fi(деталізований) прототип. Панель аудіо.

Я змінила вигляд нижньої панелі аудіо. Тепер вона привертає більше уваги за рахунок контрасту. Я залишила там важливі налаштування, як-от плей, а перемотування вперед-назад прибрали. Вони вже є на самій сторінці аудіо, тому немає великої потреби в них на маленькій панелі аудіо, де місця небагато. Я додала назви туру та аудіо, тому що під час тестування багато користувачів були збиті з пантелику, кажучи, що не знають, яка композиція зараз повинна грати і для чого ця панель взагалі.

comparison2

Засоби для доступності

Під час створення додатку треба тримати в голові доступність, тому що чим більше зручним наш продукт буде, тим більше потенційних клієнтів ми матимемо. В цьому проекті я зробила три кроки, щоб подбати про доступність.

Додано альтернативні варіанти жесту для відкриття сторінки.

Використано зрозумілі іконки, щоб зробити навігацію легшою та інтуїтивною.

Змінено палітру та використано висококонтрастні кольори для тексту, кнопок та компонентів, щоб вони відповідали стандартам.

Фінальна версія

galartfinalПопередній проектНаступний проект